Лампа для підсвічування розсади

Лампа для підсвічування розсади

Вирощування овочів

8 хв. 53

 (0)    0

Зміст:

  1. Вступ
  2. Фітолампа для рослин – що це таке?
  3. Типи фітоламп для рослин

-        Світлодіодні лампи

-        Люмінесцентні лампи

-        Газорозрядні лампи

-        Індукційні лампи

  1. Переваги світлодіодних фітоламп
  2. Спектри світла та їх вплив на рослини
  3. На якій висоті вішається фітолампа?
  4. Скільки часу має світити фітолампа?
  5. Висновок

Під час вирощування розсади в домашніх умовах на підвіконнях, або ж в іншому місці яке має обмежений доступ природного освітлення, ви починаєте стикатись з проблемами побліднілого листя в рослин, спостерігаєте нерівномірний ріст та витягування вашої розсади.

Пояснення є тому, що саме сонячне природне освітлення є одне з перших важливих джерел з яких рослина отримує енергії для гарного ростового процесу. Природне освітлення зміцнює в рослини її структуру, підвищує вміст в рослині хлорофіл, несе вирішальну роль з  процесу фотосинтез та допомагає формувати потужну кореневу систему. Тому за умови вирощування в кімнаті рослина буде потребувати додаткового освітлення лампою.

Фітолампа для рослин – що це таке? Фітолампа є додатком штучним джерелом освітлення, яке є спеціально створене для того, аби забезпечити та створити для рослини оптимальне освітлення яке необхідне для того аби вона мала змогу правильно рости та розвиватись. Освітлення фітолампами використовується під час вирощування розсади всіх типів рослин, мікрозелень, для освітлення кімнатної рослини та для квітів, для того аби подовжити рослині її світлову одиницю дня, їх використовують зазвичай в осінній період і продовжують її використання до весняного періоду. Використовують лампи до періоду поки день не починаю довшати і рослина не потребує додаткового освітлення.

Спеціальні освітлюючі лампи для досвічування рослин розділяються за типом та вмістом кількості ламп, за формою і розміром, а також за потужністю, також за  способом їх встановлення для використання. 

Лампи для рослин розподіляються на такі види:

  • світлодіодні лампи;
  • люмінесцентні лампи;
  • газорозрядні лампи тобто натрієві, або металогалогенні лампи;
  • індукційні лампи

Найбільшу популярність здобула світлодіодна фітолампа для рослин. Лампи LED серії мають очевидну перевагу серед інших видів ламп які використовуються для підсвічування рослинам. Беручи в зрівнянні лампи розжарювання та люмінесцентні лампи, а також світлодіодна фітолампа є безпечною для рослини. В них не міститься  шкідливої речовини вони випромінюють для рослини наближене більше до природного що схоже на денне освітлення, яке потребує рослина. LED-лампа енергоефективна, вона споживає менше від 50 до 80 відсотків електроенергії а ніж, звичайна традиційна лампа розжарювання побутова, або ж люмінесцентна лампа, завдяки цьому дозволяє значним чином заощадити використання електроенергії. Світлодіодні лампи не дають тепла, не печуть рослину, такий вид ламп має компактні розміри та довготривалий термін їх служби. Форму мають також різну прямокутну, лінійну та настільну у формі світильника. 

Світлодіодна фітолампа випромінює всі спектри світла, яке необхідне для процесу фотосинтезу рослини, є основні види кольору:

  • червоний колір;
  • та синій діапазон кольору.

Синій колір світла має довжину хвилі від 400 до 470 (нм) має позитивну дію на вегетативні фази росту рослини. Таке світло дає можливість рослині сформувати сильну та стійку кореневу частину, що в подальшому буде сприятливо впливати на ростові процеси зеленої вегетаційної маси на першій основній стадії її росту. Червоний колір світла має довжину хвилі від 620 до 700 (нм) таке світло гарно впливатиме на процес цвітіння та на процес плодоношення рослини.

На якій висоті вішається фітолампа?

Фітолампа звичайно має нести освітлення для рослини зверху. Якщо ж вона буде направена і давати рослині потік світла з боку або ж з нижньої частини то молода незміцніла рослина і її пагони будуть сильно витягуватися або ж набувати скривленої форми. Рекомендована відстань яка має бути між лампою та  розсадою є не нижчою від 25 до 30 (см) та розташована не вище відстані від 45 (см). Такий метод  розміщення є ефективним під час вирощування розсади.  Висота на якій має бути підвішена лампа залежитиме від її потужностей, а також її типу. Ще необхідно враховувати що висота має бути розрахована від верхньої частини пагонів рослини, не від частини касети з грунтом від початку росту рослини. Для того аби мати розуміння, чи ви правильно розрахували висоту підвічування необхідно підставити долоню саме під джерело освітлення на той рівень де й розсада. Якщо на протязі 30-35 секунд у вас не з'являється відчуття що вашій долоні жарко то лампа розміщена правильно, а от якщо навпаки то лампу необхідно перевісити трохи вище, щоб ви не спричинили опіки у рослини на листовій поверхні.

Скільки часу має світити фітолампа?

В перші дві неділі після того як ви посіяли насіннєвий матеріал необхідно давати освітлення не вимикаючи активно використовувати світло фітолампи, так як в цьому періоді рослина потребуватиме цілодобового постійного освітлення. Під час появи перших насіннєвих сходів, для рослин необхідно організувати підсвічування який матиме режим день та ніч, скорочувати роботу вашої  led-лампи до періоду від 14 до 16 годин роботи. Оптимальним режимом роботи вважається коли о шостій годині ранку включається лампа десь від 2,5 до 3 години дає освітлення, а далі необхідно протягом всього дня щоб світило  природне денне освітлення, далі годин в 17 необхідно знову буде включати лампу приблизно, щоб вона світила до 22-гої години. Режим для  підсвічування вашої розсади необхідно коригувати від виду культури, яку ви вирощуєте, а ще цей процес буде залежати від погоди з зовнішнього боку вікна. Якщо на вулиці похмурий день, або ж темний час настає раніше то фіто освітлення необхідно включити значно раніше.  А якщо ви обрали світлодіодну лампу для освітлення рослин, то такий вид не опалить  її, не пересушить грунт. LED світло фітолампи покращить розвиток кореневої ділянки, покращить стимулювання фотосинтезу, підвищить життєві та важливі різні процеси, що дозволить збільшити ростові процеси вашої розсади від 20 до 30 відсотків, а також мати сильну, здорову рослину для проведення посадки в закритий чи відкритий грунт.

 (0)    0

Ваш комментарий успешно отправлен. Спасибо за комментарий!
Оставить комментарий
Каптча
Комментарии Facebook